Pierwszy krok do bycia eko!

29 grudnia 2019 0 Przez Drogeria Piątkowo

Przełom roku to czas na postanowienia noworoczne. Jednym z nich może być bardziej proekologiczny styl życia.

Dbałość o środowisko naturalne dla nas samych i dla przyszłych pokoleń to nasz obowiązek. Jeśli każdy zrobi coś dla natury, choć małą rzecz, w dłuższej perspektywie przyniesie to korzyść wszystkim ludziom. Na temat ekologicznego stylu życia napisano już wiele i nie będziemy tych rad publikować u nas. Każdy, kto chce i czuje taką potrzebę, bez problemu je odnajdzie w sieci.

Na wiele spraw nie mamy wpływu, jak na to, w co producenci pakują swoje produkty. Możemy jednak kupować niektóre produkty w opakowaniach ekonomicznych, które są większe i starczają na dłużej. Możemy także zużyte pudełka po kremach, po płynach z dozownikiem, poddawać recyklingowi.

W tym artykule chcielibyśmy Wam zwrócić uwagę na nasze kubki termiczne. One także stanowią mały krok w byciu eko. Zauważyliście, jak często korzystamy z jednorazowych kubków? W kawiarniach, w barach, na stacjach benzynowych, podczas festynów czy różnych wydarzeń kulturalnych. Sposób na to jest bardzo prosty – własny, zakręcany kubek. W okresie zimowym dodatkowo zyskujemy to, że nasza kawa czy herbata będzie dłużej gorąca. Coraz więcej firm pozwala na wlanie napoju do kubka klienta. Powoli staje się to normą, a nie wyjątkiem od reguły. Kubek termiczny to jednorazowa inwestycja, ale przyjazna środowisku. Jest także bardzo praktyczny.

Taki kubek termiczny można wziąć ze sobą nie tylko na drogę, ale także do pracy czy wręczyć dzieciom do szkoły. Nie musimy się obawiać, że napój się wyleje – nasze kubki termiczne są bardzo szczelne i jeśli tylko dobrze je zakręcimy, możemy być pewni, że nie wyleci z nich ani kropelka.

Tak, przyznajemy, to mały krok w byciu eko, ale w skali makro – może choć o odrobinę poprawić życie na naszej planecie.

W naszych sklepach na poznańskim Piątkowie znajdziecie bogaty wybór kubków termicznych, różnych producentów. Zapewniamy, że każdy znajdzie kubek termiczny idealny dla niego albo na prezent.

Kubki termiczne firmy Ambition z wkładem ze stali nierdzewnej:

Kubki termiczne firmy Florina: