krem do twarzy

Kosmetyki dostosowane do wieku – jak dobrać odpowiedni krem WIEK+

6 stycznia 2020 0 Przez Drogeria Piątkowo

Na półkach naszych drogerii znajdziecie wiele produktów, jak na przykład kremy do twarzy, dostosowane do wieku. Często na opakowaniu znajdziemy informację, że jest to kosmetyk 40+, 50+, 60+, 70+. Przyjrzyjmy się bliżej tym produktom i zastanówmy się, czy takie wyróżnienie to tyko chwyt marketingowy czy też – realna odpowiedź na potrzeby Klientek.

Kosmetyki dostoswane do wieku różnią się składem i stężeniem substancji czynnych. Nie oznacza to jednak, że im więcej, tym lepiej. Kremy do twarzy powinno się wybierać nie ze względu na opakowanie, markę kosmetyczną, ale ze względu na naszą cerę, problemy skórne i właśnie wiek. Potrzeby naszej skóry zmieniają się wraz z porami roku czy jej wiekiem.

Rodzaje skóry

Najogólniejszy podział właściwości naszej cery uwzględnia skórę normalną, suchą, tłustą i mieszaną. Jak się zapewne domyślacie, skóra normalna występuje bardzo rzadko u osób dorosłych. Trudno ją także znaleźć nawet u nastolatków.

Kremy dla nastolatków

Choć nie zwracamy na to uwagi, to kosmetyki dla tej grupy wiekowej to nic innego jak pierwsze kosmetyki  WIEK+. Często zawierają składniki o działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym i matującym.

Kremy do twarzy 20+, Kremy do twarzy 30+

Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby naszej skóry, a więc powinny zmieniać się także nasze kosmetyki. Wiele kremów dla tych grup wiekowych posiada w swoim składzie substancje stymulujące wzrost poziomu kolagenu, który odpowiada za ujędrnienie skóry. W tych kremach pojawiają się także substancje przeciwzmarszczkowe. Producenci kosmetyków dla tych grup wiekowych zwiększają w swych produktach poziom filtru UV. W kosmetykach 30+ – kremy zawierają takie składniki jak kwas hialuronowy czy substancje przeciwdziałające przebarwieniom.

Kremy do twarzy 40+, 50+, czy 60+,

Kosmetyki dla tych grup wiekowych stawiają na odpowiednie nawilżenie skóry twarzy, a także na poprawę jej elastyczności czy natłuszczenie.

To tylko oznaczenie!

Wiele naszych klientek ma obawy, by kupić swojej mamie czy babci krem, na którym widnieje napis, na przykład 60+, uważając, że to wypominanie wieku. Nic bardziej mylnego! Podejdźmy do tych oznaczeń nie jak do wyroczni, ale jak do informacji, do jakiej skóry ten krem jest przeznaczony. To tylko nazwa, a nie wyrocznia. Nie sprawdzamy nikomu dowodów osobistych, przy sprzedaży tych kremów ?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by kobiety zmagające się z problemami swojej skóry, które mają na przykład 30 lat, kupowały kremy przeznaczone dla nastolatków, skora taka jest potrzeba ich skóry. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by kobieta w wieku 40+ doraźnie zastosowała krem 50+. Kupno takiego kremu powinno być przemyślane. Zawsze możecie też liczyć na naszą pomoc. Nasze Drogerie inwestują w rozwój nie tylko produktów, ale też wiedzę sprzedawców. Bierzemy udział w targach i wystawach kosmetycznych, w spotkaniach informacyjnych i edukacyjnych, a także – w szkoleniach kosmetycznych wielu uznanych firm kosmetycznych.

Wśród kosmetyków dostosowanych do wieku, w naszych Drogeriach znajdziecie kremy do twarzy takich producentów jak AA, Celia, Bielenda, Eveline czy Loreal.

Zapraszamy Was do zapoznania się z opiniami naszych Klientek o tych kosmetykach oraz – podzielenia się swoją recenzją kosmetyków tych firm.

Opinie o… kosmetykach AA

Opinie o… Kosmetykach Celia

Opinie o… kosmetykach Bielenda

Opinie o… kosmetykach Eveline

Opinie o… kosmetykach Loreal

Chcesz dodać swoją opinię o innych kosmetykach? Zapraszamy tutaj:

PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ O NASZYCH KOSMETYKACH