Kolejne zasady bezpieczeństwa i higieny zakupów w Drogerii Piątkowo

15 marca 2020 0 Przez Drogeria Piątkowo

Obserwując sytuację w Polsce pod kątem zagrożenia epidemiologicznego, odpowiadając na apele o zostanie w domu w tym gorącym okresie, a także po obserwacjach zachowania niektórych naszych klientów, zdecydowaliśmy się wprowadzić kolejne środki bezpieczeństwa.

Od poniedziałku, 16 marca 2020 roku, zachęcamy Was do składania zamówień telefonicznych pod numerem telefonu: 515430003 –  z odbiorem osobistym w naszej drogerii na os. Jana III Sobieskiego. Dzwonicie do nas, zamawiacie produkty, my je pakujemy, a Wy przychodzicie je tylko odebrać i zapłacić za nie. Dzięki takiemu działaniu – ograniczymy do niezbędnego minimum Państwa czas przebywania na sklepie oraz skrócimy do minimum czas kontaktu między naszym personelem a klientami.

Również od poniedziałku wprowadzamy zasadę, że jednocześnie w naszych drogeriach może przebywać maksymalnie 5 osób.  Przypominamy również o wcześniejszych zasadach, które wprowadziliśmy w myśl odpowiedzialności za zdrowie naszych Klientów, jak i swoje. Znajdziecie je w tym artykule:  Wprowadzamy środki ostrożnościowe w naszych Drogeriach Piątkowo dla ochrony zdrowia nas wszystkich!

Wprowadzamy również elastyczne godziny pracy naszych drogerii, zależne od naszej oceny sytuacji – śledźcie nasze kanały w social mediach, naszą stronę internetową. W poniedziałek, 16.03.2020 r.  nasz sklep na os. Bolesława Chrobrego czynny będzie do godz. 15:00,  a nasza drogeria na os. Jana III Sobieskiego – w standardowych godzinach, od 10:00 do 17:00.  

 A teraz kilka słów wyjaśnienia

Dziękujemy tym wszystkim z Was, którzy robiąc u nas zakupy, potrafiliście się dostosować do obecnej sytuacji, przestrzegając i szanując wprowadzone przez nas zasady lub stosując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i WHO. Dziękujemy również wszystkim tym z Was, którzy zrezygnowaliście z zakupów, by chronić zdrowie swoje i swoich bliskich. I choć jest Was zdecydowana większość, niestety, nie wszystkie osoby, które do nas przyszły w piątek i sobotę potrafiły zrozumieć i uszanować prawo innych klientów do bezpiecznych zakupów. Spotkaliśmy się z kilkoma zarzutami, uwagami czy nawet pretensjami. Pozwólcie, że odpowiemy na nie publicznie:

1. „Ja tylko chcę wybrać kolor szminki” – jak zapowiedzieliśmy w poprzednim artykule, ograniczamy do minimum możliwość testowania czy otwierania naszych produktów kosmetycznych. Dotyczy to także otwierania szminek, by dobrać odpowiedni kolor. Nie robimy wyjątków, bo nie wydaje się nam, że szminka, lakier do paznokci to w tej chwili produkt pierwszej potrzeby.

2. „Koronawirus to propaganda” – z ust starszego mężczyzny, z tzw. grupy ryzyka, który przyszedł na poszukiwania idealnego garnka. Jeśli takie osoby są przekonane o tym, to jest ich sprawa. Jeśli takie osoby lepiej się poczują, to przyjmijmy wersję, że tak, ulegliśmy propagandzie. I to w trosce o życie i zdrowie osób, które nie są przekonane o tym, że zagrożenie jest realne.

3. „Jak możecie nie wiedzieć, jakie plany ma rząd, jaki dekret przygotowuje?” – uwierzcie nam, chcielibyśmy wiedzieć, jakie kroki będzie podejmował nasz rząd. Niestety, obawiamy się, że mają teraz pełne ręce roboty i ważniejsze sprawy, niż informowanie właściciela Drogerii Piątkowo, jakie przepisy czy ograniczenia planują wprowadzić w najbliższym czasie.

4. „Jest pani przewrażliwiona” – klientka do klientki na prośbę tej pierwszej, by w kolejce do kasy nie wchodziła jej na plecy. Ogłaszamy Wam, że na tym punkcie my też jesteśmy przewrażliwieni.

Szanowni Klienci,

Podkreślamy jeszcze raz – zdecydowana większość z Was potrafi się zachować odpowiedzialnie.

Niestety, w takich miejscach jak nasze drogerie, spotkać można także osoby, które albo nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, albo je bagatelizują, albo uznały, że to inni powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny zakupów, a oni mogą więcej albo dla nich można zrobić wyjątek (jak w przykładzie o szmince).

Niemniej – apelujemy jeszcze raz do Was o zrozumienie naszych działań i wprowadzonych przez nas środków bezpieczeństwa.

Bądźcie zdrowi, dbajcie o siebie i swoich bliskich, myjcie ręce i jeśli możecie, zostańcie w domach!